נתיב חדש לתקשורת הקהילתית בישראל

נושא התקשורת לא יורד מסדר היום הציבורי, ראש הממשלה החליט לנהל את התקשורת בישראל, באופן ישיר או עקיף.
ערוץ השידור הציבורי עולה ויורד בשמות חדשים, תאגיד השידור ותאגיד החדשות , אין רגע דל ומקורות ההכנסה של אלפי עובדים ומשפחותיהם בסכנה.
אל מול רשות השידור והתאגיד, הנעשה עמנו מצומצם יותר, אבל נוגע בנו המתנדבים ובערוץ שעלותו זניחה ביחס למיליונים עליהם מדבר ראש הממשלה ושריו.

השנה האחרונה מלאה ברוח תזזית (עבורנו) שהחלה מדו"ח מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ואיימה על קיום הערוץ הקהילתי. אחרי שעברנו בעזרתכם את הסאגה הזאת התחוללה סערה נוספת שהחלה בדצמבר 2016 והסתיימה רק לאחרונה. לא היה ברור מדוע רוצים להחליף את חברת "מכאן" שפעלה באופן מקצועי ומיטבי במשך עשור שנים וקידמה את הערוץ הקהילתי גם באיכות, גם ברוח ובצבע, בחברה אחרת.

יחד עם זאת הובהר לכולנו ע"י מועצת הכבלים והלוויין כי זו זכותם של חברות פרטיות "הוט" ו"יס" למצוא חברת הפקה חדשה כאשר המהות הקיום והתקציב של הערוץ הקהילתי לא נפגעים.

בקרוב, נפגש עם חברת ההפקה החדשה ששמה "נתיב הפקות טלוויזיה" שבעליה הוא נועם אדרי המפיק מספר שנים ערוצי תוכניות לטלוויזיה החינוכית ולערוץ 2 . המנכל"ית שלו לערוץ הקהילתי רונית סולוניקיו, עם ניסיון בתחום השידור הקהילתי. הערוץ ימשיך להיות משודר בערוץ 98. נקיים עמם פגישה וגם עם רכזי הקבוצות. השידורים בערוץ הקהילתי ימשיכו כסדרם כפי שהובטח לנו.

כולנו מעריכים מאד את יובל כהן מנכ"ל חברת "מכאן" אשר בכל תקופת ניהולו, חל שיפור מדהים הן בערוץ ובקשר בין אנשיו אלינו הפעילים, בחשיבה הדוקומנטרית השיתופית שלו. הוא נע בארץ והכיר כל קבוצה. סייע ביחד עם צוותו לטייב יצירות של
קבוצות או יחידים, יעץ השתתף וחיבק את כל היוצרים והיוצרות. אנחנו מאד מודים לו ולצוות. וחלק מאותה תודה היה גם הרצון להשאיר את החברה כממשיכה בניהול הערוץ.
ראוי לומר : המפיקים, היוצרות והיוצרים הם קבוצות התקשורת הקהילתית בכל רחבי הארץ. חברת "מכאן" ובהמשך חברת "נתיב" הן חברות שבודקות את תוכן ההפקה ואורזות ומאשרות את החומרים לשידור בערוץ הקהילתי – והחברה הזוכה בחוזה היא הזכיינית לתקופה שבחרו בה.

למרות השינוי אנו דורשים אפשרות והכרה בשידורים אינטרנטיים, בפרסום ושיווק הערוץ והמשך טיובו.

פוסטים נוספים