פסטיבל קולנוע דרום בשדרות

פסטיבל קולנוע דרום שלוש תוכניות קולנוע מרכזיות, בהן מוצגים כ-70 סרטים:

בכורות של קולנוע עלילתי ישראלי: בכל ערב תוקרן בכורה ישראלית של פיצ'ר חדש בנוכחות היוצרים, השחקנים ואנשי הצוות. בין הסרטים הבולטים שהוקרנו בהקרנת בכורה לאורך שנות הפסטיבל ניתן למצוא את הסרטים: "עג'מי", "ואלס עם בשיר", "שבעה", "הערת שוליים", "עדות", "סוף העולם שמאלה", "הבודדים", "כך הייתי" ועוד.

פוקוס ליוצר/ת ישראלי/ת: הפסטיבל עורך בכל שנה פוקוס משמעותי ליוצרים/ות חשובים/ות בקולנוע הישראלי, הרלבנטיים לדיון שהפסטיבל מבקש לעורר. במסגרת הפוקוס מוקרנים סרטים מוקדמים וחדשים של היוצרים/ות, נערכים מפגשים לאחר כל סרט, מוקדש דיון אודות היצירה, מתקיימת סדנת אמן וכן מוקדשת כתיבה מקיפה על היצירה בספר האוצרות של הפסטיבל.

אוצרות קולנוע תיעודי: תכנית מיוחדת זו מציעה מבט חדשני על הקולנוע התיעודי הישראלי. במסגרתה, יבחרו חמישה סרטים תיעודיים ישראליים, המציעים נקודת מבט מאתגרת וחוויה קולנועית ייחודית, פורצים את הגבולות הצורניים המקובלים לסרט תיעודי, ומאתגרים את הצופה במורכבות הגלומה בנקודת מבטם. מענקי עידוד כספיים יוענקו ליוצרים המציגים במסגרת זו. כמו כן, ייכתב מאמר על כל סרט במסגרת ספר האוצרות של הפסטיבל. – ההרשמה לתוכנית זו לפסטיבל 2012 נסגרה

קולנוע עצמאי, עלילתי, צעיר ובועט: זו השנה השנייה בה מייחד הפסטיבל משבצת המיועדת לסרטים עלילתיים עצמאיים באורך מלא. הפסטיבל מזהה את המגמה החדשה והמרתקת בקולנוע הישראלי, בה יותר ויותר יוצרים צעירים מפיקים סרטים עלילתיים באורך מלא ובתקציב הפקה מינימאלי – דבר המאפשר חופש פעולה מוחלט וקולנוע חופשי ממגבלות. אנו מאמינים, כי מגמה זו עשויה להשפיע ולשנות את הקולנוע הישראלי המוכר. מסגרת זו תיוחד לעשייה קולנועית פרועה, חצופה, המיועדת לערער ולאתגר את הקולנוע הישראלי המסחרי והסדור. הסרט הנבחר יזכה במענק הפצה מטעם קרן הקולנוע הישראלי.

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 10-14/6/2012.

פוסטים נוספים