מגזין המחזור של יאיר שפי

יאיר שפי יצר מגזין בנושא מחזור הזבל ותפיסתו החדשנית בנושא. להלן דבריו וקישורים לסרטון שייצר:

לפני 3 שנים שידרתי את הכתבה "פולחן הזבל" ומאז היא גם באינטרנט. מאז התעצמה הפסיכוזה בעניין חוקי המיחזור וכבר התקבל חוק האריזות, שלא יבוצע.

בכוונתי להציל אותנו מהמהפכה של השר ארדן, שכבר גורמת לתושבי המדינה נזקים כספיים ואינה משפרת במאומה את מצב כדור הארץ, ובוודאי שלא את מצב הניקיון במרחבי הישובים בארץ. השר ארדן אומר, למצלמה, שגם הוא לא מבין למה יש חוק פיקדון על בקבוקי משקה קטנים (שמעביר עשרות מיליוני ש"ח כל שנה מכיסם של עמך לכיסי העשירים)!

בימים אלה עולה לשידור "מגזין המיחזור 2011". המגזין, שאורכו 29 דקות, משודר בערוץ 98 ביס ובהוט, בימי א' בשעה 14:30 , ובימי ג' בשעה 22:30,עד 13.12.2011.

המגזין השלם נמצא גם ביוטיוב: http://www.youtube.com/user/yairshefi1#p/a/u/0/eYeKG_fov94

המקום של האשפה הביתית הוא במיכלי האשפה הרגילים, בלי הפרדה. אין בעיה של ניקיון ברחובות שבטיפול הרשויות המקומיות. הבעיה היא באופן הטיפול בזבל.  הבעיה היא שהירוקים טומנים ראשם בחו"ל ומייבאים משם את הטרנדים ה"ליברליים" ולא לומדים מהם לטפל באשפה במרכזים מרחביים, בזרם יחיד. ובכלל, תעשיית המיחזור קשורה למשרד התמ"ת, ולא לשר התורן במשרד להגנת הסביבה.

ואם תרצה להעמיק יותר, תוכל לעיין בתחקיר המלא של המגזין "חוק האריזות והחטא הקדמון", כ- 6,200 מילה:  http://cafe.themarker.com/post/1891190/ מעודכן לתאריך 18.11.2010

פוסטים נוספים