מפגש בין הי טק לצרכים מיוחדים דרך צילום

קשר עין הינו פרויקט משותף לאפלייד מטיריאלס, רשת חוויות, עיריית רחובות וקרן שלם המתקיים זו השנה החמישית. במסגרת הפרויקט השתתפו שבע עשר איש, מחציתם עובדי חברת ההיי-טק אפלייד מטיריאלס, ומחציתם אנשים בעלי פיגור שכלי, כאשר המשותף להם הינו העניין בצילום. במסגרת הפרויקט נערכו 15 מפגשים שעסקו בהקניית כלים ומיומנויות בסיסיות בצילומי חוץ, צילומי נוף, דיוקן בעלי חיים ועוד. חשוב מכך במהלך המפגשים, נוצר דיאלוג וקשר בין שתי קבוצות אוכלוסייה שונות בתכלית.
ענת דימנט, אוצרת התערוכה ומנחת הפרויקט מספרת על החווייה: "כולנו ביחד נשאבנו לעולם שבו הרבה משחק, הנאה וראיה ייחודית והפכנו לקבוצה בלתי שגרתית שבה ההפריה ההדדית היא עצומה. אחד מצא בשני דמות של אח גדול, השניה פגשה חברה חדשה מלאת שמחת חיים ואופטימיות, השלישי פגש חבר שאוהב לשאול שאלות והרביעי נשבה ביופייה של אחת המשתתפות."
כיוון שלחלק רב מהמשתתפים קשה לתקשר, הפך הדיבור אמצעי משני לתקשורת, ופינה את מקומו לעולם של צבעים, צורות, זוויות צילום ומראות. הצילום בימינו יותר מתמיד, הפך לשיקוף אינטנסיבי לחיים אותם אנו חיים. לשים מצלמה בידיו של אדם עם צרכים מיוחדים זה לתת לו כח ויכולת להשמיע את קולו שלעיתים נפקד מהחברה.
במהלך הסדנא גילו המשתתפים לא רק את השונה והמבדיל אלא גם את הדומה והמשותף תוך התקרבות, יצירת קשרים אישיים ושבירת סטיגמות. התוצר הסופי של הפרויקט היה תערוכת צילומים "שפה משותפת". בתערוכה הוצגו תמונות שנבחרו על ידי המשתתפים לצד תמונות שתעדו את מהלך הפרויקט.

למידע נוסף מאתר המפעל שלי לחץ כאן

פוסטים נוספים