מה קרה, מה קורה ומה יקרה באגודה בשנת 2010

לוגו אגודהשלום לכולם,
התחלפה שנה אזרחית אבל אנחנו ממשיכים במלוא העוצמה להעניק לכם את הידע והמיומנויות.
ראשית אנו חייבים תודה עמוקה למזל ששון מזכירת המועצה לשידורי כבלים ולוויין אשר בזכותה קיבלנו הארכת זמן הגשת התמיכות לשנת 2010.

שנית לידיעתכם המידוע השוטף שאנו חברי הנהלת האגודה עושים בתחום המרכבה לגווניה , הפחית לחצים ויצר חוזקות בשטח. ביום רביעי הסוער (30.12.09) בגשם זלעפות ניהלתי יום שלם מערכת תמיכה נוסעת מרכבי , בסגנון "המרכבה בדרכים" עם ראשי קבוצות שפנו אלי לאורך היום ואני בדרכי לחיפה, ולראש פינה ניהלתי את התמיכה של האגודה בכם במקומותיכם. ועדין, לכל המתקשים בהפקת הטופס המאגד (שאכן הוא טרטור לא קטן) מערכת מרכבה מסייעת לכל פונה במיוחד עכשו שמרבית הלחץ שלהם ירד כי רק אנחנו נותרנו ואולי גם מוסדות תורניים, הפתרון ידוע לי, אבל העברת המידע בדוא"ל גורף, יש בו בכדי לפגוע במרכיבי מערכת אבטחת המידע במחשבים, אז פנו אליהם טלפונית או אלי גם טלפונית.

משה יונס פתח קבוצת בימוי בחיפה עם יוחנן ולר , וקבוצה דומה תפתח בתאריך 14.1.10 ברחובות ותקוותי כי נפתח גם את הקבוצות האחרות באיזור המרכז.

באותו היום גבריאל ואגון ואנוכי נגיע להדרכת פרומו נע בערבה עם הקבוצה של פני בן דוד אשר תגייס להדרכה גם את בני הנוער בסביבה כך שפלח ההכשרה יהיה רחב ביותר, קבוצות נוספות , שאישרו הפעילות לפרומו-נע ועמן נקיים הפרויקט הן: קבוצת "חד-שוט" בגליל המערבי, קבוצת נוה מונסון, קבוצת "סביב הטבע" בירושלים, ויתכן אף שקבוצת הנוער של ראש פינה תזכה להשתתף בכך.

לפני שבוע סיירתי בצפון הארץ משום מה זה התרחש ביום סוער במיוחד של מזג אויר חורפי אבל המפגש מחמם הלב עם יוסי לוי המדריך של קבוצת הנוער בראש פינה, ועם מדריכת הנוער יסמין טהור שעושים עבודה נפלאה עם הנוער,הפיגו את הקור החיצוני.

הם עובדים עם בני ובנות מצוה בפרויקט שמטרתו להגביר את הסובלנות של בני נוער בינם לעצמם ולסביבתם, כאשר בני הנוער עבדו בתהליך חברתי על נושא הסובלנות לקהילה "ההומו לסבית". הפרויקט נעשה הודות להתגייסותה לענין של חברתנו בעבר אביבה שפט שכיום מנהלת את סינמטק ראש פינה הפרויקט מומן בחלקו ע"י המועצה לתרבות ואומנות בפיס.

פרויקט נוסף המתקיים בימים אלו וצפוי להסתיים בחודש מאי 2010 , בשיתוף עם המועצה לתרבות ואומנות בפיס ועם משרד הקליטה ורשות הקליטה בעיריית פתח תקוה נעשה בתחומי תקשורת מגוונים עם מדיה תקשורת בניהולו של רחמים מעבי.

לידיעתכם , האגודה בקשה תקציב לשנת 2010 לארבע מישורי התייחסות מרכזיים:

1. לצפון באהבה – פרויקט דומה לפרויקט שנעשה עם הדרום בשנת 2009

2. המשך שידרוג השידור הקהילתי (מתייחס רק לטלוויזיה)

3. אחזקת מרכז מידע והמשך עדכונו לתפוצת כל הארץ

4. השתלמויות,הפקת סרטים,כנסים,קדימונים.

אנו מקווים כי נוכל להגשים את התוכניות כפי שהובאו כאן.

במהלך השנה סביר כי נדרש לבקש חידוש הזרמת התקציב לתמיכות מידידתנו הקרובה סגנית שר התמ"ת חה"כ אורית נוקד, גם הפעם תדרשו לתמוך לשלוח מידועים טל. פקסים,SMS,ועוד , אלא, שהפעם אנו מקווים מתווספים אלינו כוחות פוליטיים רבים שדאגנו לבסס קשרים וכישורים עמם לחיזוקנו במהלכים אלו.

יוחאי רוטנברג

יו"ר (משותף) האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית

פוסטים נוספים