כתוביות סמויות לכבדי שמיעה במהדורות החדשות ובתוכניות נוספות

hidden-title-service-smallהרשות השנייה משיקה את שירות הכתוביות הסמויות לכבדי שמיעה. השירות החדש מאפשר ללקוחות HOT ו-YES להפעיל באמצעות שלט הטלוויזיה כתוביות אשר יוצגו על המרקע וילוו שידורים חיים. השירות יהיה זמין בכל מהדורות החדשות המרכזיות וכן בתוכניות נוספות בערוצים 2 ו-10. היוזמה לשירות זה באה ממוסקו אלקלעי ז"ל, שדחף בנושא זה בהיותו יו"ר מועצת הרשות.

את השקת השירות תלווה הרשות השנייה בקמפיין להגברת התודעה לנושא. תשדיר שהפיקה הרשות באמצעות לשכת הפרסום הממשלתית מציג בפני הציבור את האפשרות ללוות את השידורים החיים בכתוביות, תחת הסיסמא "לראות את הקול, לדעת הכול". התשדיר מפורסם גם במודעות בעיתונים ובכרזות.

בנוסף לכך, תעניק הרשות תמיכה לשירות החדש באתר האינטרנט שלה וכן במענה טלפוני 3445*. כמו כן אל תוכניות המלוות בכתוביות סמויות יתווסף מעתה סמל חדש, אשר יוצג בפינת המסך בעת שידור אותן תוכניות כדי להביא לידיעת הציבור כי השירות זמין.

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, אמר: "השירות פותח בפני אוכלוסייה חשובה את שידורי הערוצים המרכזיים. התשדיר שהפקנו מעביר מסר חשוב לכלל הציבור, בנוגע לחובתנו כחברה לתת מענה ראוי לאוכלוסיות עם מוגבלויות. יש לברך את זכייני ערוצים 2 ו-10, את ארגוני החרשים ואת הגופים הפרטיים שפעלו רבות כדי לממש שירות חשוב זה".

עידו גרנות, מנכ"ל 'בקול', אמר: "ארגון 'בקול' לכבדי שמיעה ומתחרשים מברך על כך וסבור שהכתוביות הסמויות יקלו על האנשים שמתקשים לשמוע את מגוון התכניות בטלוויזיה וליהנות מהן, במיוחד אלה שאין בהן כתוביות, ולהנגיש להם גם את החדשות וגם את התכניות שמשודרות בשידור חי. זו מתנה נפלאה של הרשות השנייה לקראת יום השמיעה הלאומי שמתקיים ב-25 במאי".

מקור הידיעה: www.ice.co.il

לחץ כאן לקבלת מידע מאתר הרשות השניה לגבי קריאת הכתוביות והפעלת השלט בפלטפורמות השונות

פוסטים נוספים