ועדת מרדכי ועתיד הטלוויזיה הקהילתית

סמל המדינהועדת מרדכי במשרד התקשורת אשר בדקה נושאי שידורי כבלים ולוויין , הסדרת תמלוגים , זיכיונות או רישיונות, מתן אפשרות לפרסומות בערוצים, אפשרות להאחדת המועצות "הרשות השניה" ו"המועצה לשידורי כבלים ולוויין" למה שבהמלצות עבר קראו "ברית המועצות",מסרה המלצותיה ערב סיום תפקידו של שר התקשורת הנוכחי אריאל אטיאס ובה יש המלצות שעלולות להיות לרועץ מחד לטלוויזיה הקהילתית שבכלל לא מוזכרת בה.

ואולי בכלל תהיה מנוף חיובי מי ידע?  בין ההמלצות יש :

  • המלצות למתן אפשרות קיום פרסומות בכבלים ובלווין – האם ההמלצות הללו יכללו גם אותנו (הערוץ הקהילתי)?
  • האם המלצות לאפשרות תמיכה בהפקות מקומיות יכללו אותנו (הערוץ הקהילתי)?
  • מה תהיה המשמעות שלנו ביצירה החדשה של הקמת רשות לאומית לתקשורת , האם לטלוויזיה הקהילתית יהיה בכלל מקום של התחשבות וצורך בנציג ברשות זו?
  • חיוב הכבלים והלוויין במכירת חבילת בסיס הכוללת 5 ערוצים לאזרח שקונה מנוי – האם הערוץ הקהילתי יהיה בין החמישה הללו? כיום חבילת הבסיס של הכבלים כוללת את הערוץ הקהילתי. אי הכללתו תהיה נוק-אאוט לשידורי הערוץ הקהילתי.

ידיעות בעיתונות הכתובה הספיקו כבר לתאר כי עם כניסתו של בנימין נתניהו לתפקיד רה"מ הוא יקים "רשות לאומית לתקשורת" ויבטל את משרד התקשורת במתכונתו הנוכחית. מאחר וממשלות מתחלפות והמלצות מוגשות לעיתים מזומנות עם הרבה ועדות שהיו והגישו הצעות שונות אז לפניכם הצעה שצריך לבחון אותה ולתהות על קנקנה לעתיד.

לחץ כאן כדי לפתות את מסמך ההמלצות של הועדה בחלון חדש.

פוסטים נוספים