שידור עוטף דרום

ביום שישי 16.1.09 התקיים שידור חי וייחודי בטלוויזיה הקהילתית במעלה אדומים באמצעות שימוש בטכנולוגיות שסופקו בהתנדבות ע"י חברות "seepak" "reali-tech" ובסיוע חברת nmp.

הרצל רווה מנהל אולפן אדומדיה במעלה אדומים אשר חידש עם צוותו את פני האולפן באופן שאינו מבייש את אולפני החברות המסחריות מחד אך בעל גוון וחמימות אנושית העולה על אולפנים מסחריים אלו העיז והרים מבצע יוצא מהכלל. לצפיה בחלקים נבחרים מהשידור לחץ כאן.
לפרויקט חיבוק קהילתי של הדרום ב"שידור חי" חברו יחדיו מספר רב של גורמים: האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית ביחד עם ענת וגמן רכזת טל"ק שכונת גילה בירושלים עם רוני גנור המדריך הראשי של מרכז תקשורת כגן (שלמען השקיפות מנוהל ע"י יו"ר האגודה יוחאי רוטנברג) וצוות טלכרם של בית הכרם בירושלים עם ריכוז צילומים שעשה דודו בן זינו מנהל מרכז תקשורת באשדוד, דליה טרניו מרכזת טל"ק מוצקין ובריזה צפונית מחיפה גדעון שירן מטל"ק הגנת הטבע-מרכז כגן בירושלים.
דודו בן זינו העביר בשידור חי וישיר ראיונות עם עולה חדשה צעירה שביתה נפגע באשדוד. החיוניות והאופטימיות הרבה ששיקפה והאמונה במדינת ישראל , יכולה לחזק לא רק את העורף, אלא גם את החזית. עורך העיתון המקומי אייל בן שמחון אשר תאר את הצער על מותה של אורית שיטרית מפגיעת הגארד באשדוד אל מול המשך החיים שמשקפים התושבים למרות המלחמה.
ענת וגמן ואמיר אזולאי העבירו לנו באמצעות תיעוד וידיאו התרחשויות חיים של התושבים באופקים ונתיבות תחת אש. וריגשה במיוחד הילדה קורל, שבת המצוה שלה הועברה לביצוע במקלט בגלל האש שפגעה באופקים ותושבי גילה סייעו בהכנת הבת מצוה.
צוות ויצו ניר העמק הפליא ביחסו לילדי כפר הנוער "נוה גלים" באשדוד אשר אירח אותם אצלו , בני הנוער ודני טורא מנכ"ל כפר הנוער התייחסו גם לילדים הפלשתינאים בעזה שעוברים חיים קשים תחת אש צה"ל בגלל פעילות החמאס.

השידור הועבר פעם ראשונה גם אל האתר המחודש של האגודה בזכות פועלו של גבריאל ואגון וצוות ריאלטק (Reali-tech) , בצענו בדיקת השידור עם טל"קי אילת, נוה מונסון, כרמיאל ,חיפה, ומצאנו כי השידור מועבר חלק וצלול , השידור עצמו היה רגיש ונהדר. אנו מקווים לראות ולתמוך ביוזמות מיוחדות כאלה, גם בעתיד.

יוחאי רוטנברג

פוסטים נוספים