הכנס השמיני של האגודה לתקשורת קהילתית

[slideshow id=3 w=500 h=375]

האגודה הישראלית לטלוויזיה רדיו ותקשורת קהילתית קיימה את הכנס השמיני שלה במרכז הקונגרסים המפואר שבחיפה ב-22.9.08 . הנושא היה "יחסי גומלין בין אינטרנט טלוויזיה ורדיו". בין המרצים היו ממיטב הכוחות בתקשורת הציבורית כמו מיכאל מירו, עיתונאי חברתי סביבתי שהעביר סדנת רדיו, מירב מיכאלי, שדברה על הראיון הטלוויזיוני-יתרונות וחסרונות של המדיום. מיקי רוזנטל {בולדוג, בולדוזר,חדשות ערוץ2}הרצה על התחקיר הטלוויזיוני והשפעת הז'אנר החדיש הדוקו- אקטיביזם בטלוויזיה. כמו כן הועברו סדנאות בנושאים טכנולוגיים בשטח הסאונד, התאורה והוידיאו קליפ על ידי טובי המומחים בשטח. בלובי הראשי התקיים יריד מציגים של מוצרי תקשורת , שידור חי מאולפן רדיו, עמדות מחשב להתנסות ולימוד טכניקות ספציפיות לאינטרנט, והוקרנו עבודות נבחרות של הטלוויזיה הקהילתית.

האולמות של הכנס היו מלאים עד אפס מקום, בחברי האגודה ובמי שעוסקים בתקשורת , כולל בני נוער, בני גיל הביניים ואנשי גיל הזהב, כולם מתנדבים העושים מלאכתם נאמנה.

בסיום הכנס הוענקו פרסים בתחרות סרטים בנושא אלימות , ולזוכי התחרות לכתבה הטובה ביותר מכל הזמנים בטלוויזיה הקהילתית. כמו כן הוענקו 24 תעודות הצטיינות למתנדבים בתחום התקשורת הקהילתית.

זה מקרוב הצטרפה רשת עיתוני "כיוון חדש" בישראל לאגודה הישראלית לטלוויזיה רדיו ותקשורת קהילתית , מתוך הזדהות עם האידיאולוגיה העומדת בבסיס קיומה של האגודה, והיא מימוש חופש הביטוי וזכות הציבור לדעת, תוך ביסוס הדמוקרטיה בתקשורת, שתקדם שינוי והעצמה חברתית ומנהיגותית לאוכלוסיות מגוונות. מתוך האידיאל נגזרות המטרות שייצגו ויקדמו את מתנדבי התקשורת הקהילתית על מגוון קבוצותיהם.

העשייה בשטח מרובה ובין היתר הוקם לובי חברתי בכנסת למען תקשורת קהילתית, מתקיימים כנסים , השתלמויות, פסטיבלים, וימי שידור ארציים בתחומי חברה , סביבה ותרבות לשיפור יכולות השידור של הקבוצות והאנשים, נוצרות שותפויות עם ארגונים ממלכתיים במטרה לקיים תוכניות תקשורת ארציות בתחומי תרבות חינוך ומנהיגות נוער, איכות חיים וביטחון קהילתי . כמו כן האגודה מובילה מאבקים חברתיים למען קידום התקשורת הקהילתית כשהמטרה היא שיפור פני החברה הישראלית.

אנו תקווה ששיתוף הפעולה בין מערכות "כיוון חדש " והאגודה ישאו פרי ויביאו תועלת לשני הצדדים כאחד, ולא נותר לנו אלא להודות לגב' שוש ברקאי העורכת הראשית של רשת העיתונים וליושבי ראש האגודה יוחאי רוטנברג ומנשה פיקל על יוזמתם הברוכה ולאחל להם הצלחה בהמשך הדרך.

(הכותבת זכתה בתעודת הצטיינות על התנדבותה בעיתוני "כיוון חדש" של העמותות למען הקשיש מיסודה של א.ש.ל.)

פוסטים נוספים