שידורי סרטי אגודה וקבוצות בערוץ הראשון

בזכות רותי ואריה ריכטר מנוה מונסון אשר פנו לערוץ 1 ישודר סרט דוקומנטרי שכתבה "תמונה משפחתית" ביום השואה .

הסרט נכתב בידי רותי ריכטר ונוצר בהשתתפות מתנדבי טלוויזיה קהילתית נוה מונסון ורעננה. הסרט הופק בשנת 2007 ע"י האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית בשיתוף אשל תקשורת (לשעבר המדור האור קולי לתקשורת קהילתית) וערוץ 98 בחסות המועצה לשידורי הכבלים ולוויין.
הסרט מציג צייר קשיש החי בקיבוץ אשר בצעירותו צייר את חברתו (אשתו) והוכה ע"י קלגס נאצי
שגנב את הציור. נכדתו של הצייר מתאהבת בנכדו (של הקלגס ) החי עם הוריו שעלו לארץ לכפר על מעשי אבותיהם, וחיים באותו קיבוץ . בפגישת המשפחות מתגלה הסוד הנורא.
מדריך ומלווה הבימוי היה יצחק חלוצי.
הסרט יוקרן ביום השואה 5.5.16 בשעה 18:30. בערוץ הראשון.

הסרט : "קווים מקבילים"  נכתב גם הוא על ידי רותי ריכטר והופק ע"י עמותת רעים המפעילה את קבוצת נוה מונסון ישודר ביום הזכרון  לחללי מערכות ישראל , בשעה 16:30 .
אורית, אלמנת מלחמה שנישאה בשנית, בנתה משפחה חדשה חמה ואוהבת אבל מתקשה להיפרד בחלומותיה ובמחשבותיה מבעלה הראשון. דמותו מופיעה לפניה באירועים שונים בחיי המשפחה ובעיקר בימים שלפני האזכרה. הפגישות הדמיוניות בין אורית לתומר, בעלה הראשון, מעכירות את יחסיה עם ילדיה ועם בעלה, ולבסוף אורית מבינה שכדי להציל את חיי המשפחה חייב תומר לשחרר אותה. האם תצליח אורית לפרום את הקשר עם תומר ולהשתחרר?

האגודה יצרה קשר עם מנהל התוכניות של ערוץ 1 על מנת לבחון אפשרות שיבוץ כל הסרטים שיש בידינו לשידורם בערוץ 1. כידוע לכם מוקם תאגיד שידור מחדש וזה הזמן לאפשר לנו ולסרטינו לצאת אל דרך חשיפה נוספת שחיפשנו זמן רב. ביחד עם יובל מנכ"ל 98 נעבור על ארכיון הסרטים הדוקומנטריים אחרי חגי הזכרון הקרובים.
נדרשת עבודה רבה של מיון ושל עבודת המרה והסדרה של הסרטים מלפני דור ה HD יש לכך עלויות. ננסה לבדוק שערוץ 1 יקח על עצמו. בכל מקרה במידה ואם יהיה בזה קבלת תקציב מסויים קטן או גדול נטפל גם בכך.
מתוך התנסות מאתגרת שיצרה רות ריכטר ראינו כי נדרשה עבודת צוות רבה ולא פשוטה של רבים: מירי שנר רכזת נוה מונסון, יו"ר האגודה (יוחאי רוטנברג) , רותי ריכטר כדי להחתים את כל השחקנים והמשתתפים על אישורי שידור בערוץ 1 ועל אישור זכויות יוצרים ושמירה עליהם. ואישורי עו"ד האגודה להסכם הדרקוני שנדרשתי לחתום עליו. תהליך מורט עצבים, כנגד הזמן כי גם בערוץ מחוייבים אישורים, ועמידה בזמן לפרסום ושיווק,  ובנוסף ערוץ הראשון היה צריך לעבד את הקלטות מיני DV  ולקדד מחדש לתוכנה שמתאימה להם.
פעולה מורכבת שעולה כסף ושעות עבודה אך הסרטים יקבלו חשיפה.

פוסטים נוספים