"אור בקצה המגף" סרט מאת יעל קציר

סרטה של פרופ' יעל קציר, "אור בקצה המגף" על מחנות העקורים היהודים באיטליה יוקרן בסינמטק ירושלים בחודש נובמבר 2015. שימו לב לתאריכים שיתפרסמו ובואו לצפות בסרט.

[quote]זהו סיפור בלתי ידוע על אלפי ניצולי שואה שהגיעו בתום מלחמת העולם השנייה לדרום איטליה, והתקבלו בחום ואמפתיה ע"י האיטלקים המקומיים. הניצולים שוכנו בווילות קיט, ובשמש הים תיכונית התחילו בחיים חדשים, התאוששו, נישאו, ילדו מאות ילדים והתכוננו לעלייה לארץ ישראל.
שלוש נשים שנולדו בסנטה-מריה-די-לאוקה (1946) יוצאות לגלות אילו עקבות נותרו שם מהשהות של הוריהן. הן מוקסמות מהמקום ומהמפגש עם האנשים, ופותחות חלון לעולם שטרם הואר: החיים למחרת המלחמה. בסרט משולבים קטעי ארכיון נדירים ועדויות, שיוצרים פסיפס מרגש ומרתק המציג כיצד הפך קצה ארץ המגף לנקודה של אור[/quote]

יעל קציר הייתה ראש החוג להיסטוריה במכללת בית ברל ושימשה כמרצה להיסטוריה וכן לקולנוע במכללת בית ברל, באוניברסיטה העברית, בחוג לקולנוע באוניברסיטת ת"א, האוניברסיטה הפתוחה ובסמינר הקיבוצים.

הקימה ומנהלת את הטלוויזיה הקהילתית בכבלים של מכללת בית ברל. כמו כן היא פועלת כבמאית ומפיקה עצמאית. ביימה סרטי תעודה רבים, בהם סרטי תעודה היסטוריים וכן סרטים בעלי אופי אישי ותיעוד יומני. בשנת 2003 יצרה את הסרט "שבעה על אמא" – יומן תיעודי שצולם בזמן ישיבת "שבעה" על אמה ומביא את קורות משפחתה. את הסרט צילם והפיק בנה דן קציר. בשנת 2004 זכה הסרט בפרס השופטים בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-44 בקרקוב. בשנת 2009 יצרה את הסרט "צפירה מלכת שינקין", על דודתה צפירה עוגן.

יעל היתה חברת הנהלת האגודה שנים רבות.

פוסטים נוספים