האם השידורים הקהילתיים ישודרו בעידן + ?

עידן + או הממיר הדיגיטאלי החופשי, מסתבר שאינו חופשי אינו חינמי עולה המון כסף לאוצר ולפניכם דעתנו והתנסותנו זו הפעם השלישית בועדת הכלכלה של הכנסת.

היינו בועדת הכלכלה לפני שבוע והיום בנושא עידן+ או הממיר הדיגטאלי הזול לכל.

ראוי שתדעו מה שהחל כרעיון מבריק איך להטיב עם ההמונים הפך למפלצת רב ראשית שעולה מיליונים והמדינה לא יודעת איך לתחזק אותה.

לפניכם הסברים: בממיר כיום יש 5 ערוצים על רצועה -פס רחב מסויים לתחזק כל ערוץ כזה עולה בין 3-4 מיליון ש"ח לשנה. הרצועה עולה 24 מיליון ש"ח בכל רצועה כזאת יש מקום ל 6 ערוצים. כיום כל הערוצים הנמצאים ברצועה הקיימת משלמים את הסכומים הללו למדינה גם ערוץ 1 . בדיון בועדת הכלכלה בכנסת ה 18 בעקבות שאילתה לועדה שהעליתי ,בתאריך 25.10.11 אמרה חה"כ יוליה שמלוב ברקוביץ כי על המדינה להכניס את הערוץ הקהילתי לממיר הדיגיטאלי על חשבונה אחרת הוא יתמוטט ולא יוכל לממן את הנדרש, וזהו ערוץ ראוי להיות משודר בממיר הדיגיטאלי שאליו יעברו כ 500 אלף בתי אב.

מנשה פיקל לפני שבוע העלה בועדת הכלכלה הדנה בכך עדין את הצורך שהמדינה תסבסד את העלות הזאת ותאפשר שידור הערוץ הקהילתי ללא תשלום. טרם הגיעו תשובות אך רוח הועדה היתה שלילית שאין למדינה כסף לסבסוד זה. השבוע העליתי בועדת הכלכלה , הצעת WIN-WIN שבה הפלטפורמות YES ו HOT בהם אנו משדרים חומרים שלנו באמצעות ערוץ 98 יוכלו למכור החומרים שלנו (לגבי הזכויות נעסוק כאשר יהיה רלוונטי) לבעל הזכיון שיווצר בעידן+ כולנו נרוויח המשדרים , 98 ,הוט ויס והבעלים של הערוץ כי הוא לא יהיה חינמי אלה ימכור את שירותיו לעם. כי החומרים שלנו הם חומרים איכותיים . אנחנו אמורים בהמשך לקבל תשובה מהועדה. אני ספקן גדול בהקשר לכך . אבל האגודה מיצתה זכותה להציע את הצעותיה הן בהיבט של חובת המדינה 98  לאזרחיה המתנדבים ולחברה או לצדק החברתי והן אם בוחנים זאת בהיבט כלכלי.

היום ועדת הכלכלה פרסמה את תוצאות הדיון והחלטתה לגבי עידן + והחדשות המקומיות.

לחצו כאן כדי לקרוא את הפרסום באתר הכנסת

פוסטים נוספים