שידור מיוחד- טלוויזיה קהילתית עם הפנים לעתיד

מאת עפרה – רכזת טלויזיה קהילתית מעלה אדומים:

בחודשים האחרונים כולנו נמצאים באי ודאות לגבי גורל תקציבי התמיכות של משרד התקשורת. כולנו השתתפנו במחאה, בפרסומים לכלי התקשורת השונים, בלחצים הפוליטיים, ובנסיון להציל את המצב.

כעת נתבשרנו שיש אור באופק וכנראה שתקציב 2012 ניצל ברגע האחרון.

ובכל זאת, המחאה הזו שלנו העלתה לשטח לא מעט שאלות:

מה מקומנו כיוצרים? האם לא מגיע לנו תקציבים כמו ליוצרים אחרים בארץ? מדוע אנחנו כל שנה צריכים להאבק כדי להוכיח את עצמנו ואת זכות קיומנו? איך אנחנו יכולים להתקיים עצמאית ללא תלות במשרד התקשורת?

ועם זאת דבר חיובי מאוד שקרה זה החיבור בין המקומות השונים- בקבוצת הפייסבוק, חיבור שבעצם נתן מקום לאנשים להתבטא, יצר קשרים של עדכון ומחשבה משותפת לפתרון הקושי של כולנו.

עוד דבר חיובי, זה העניין שנוצר סביב האיום על סגירת הטל"ק. פתאום קיבלנו הרבה תגובות ומשובים מאנשים שהמקום הזה חשוב להם. מהקהל שצופה, מפעילים, מגופים עירוניים. כולם עודדו, פירגנו ותמכו בפעילות שלנו.

בעקבות כל זו חשבנו להפיק תוכנית מיוחדת שתעסוק בנושא הזה. שתדבר על חשיבות הטלויזיה הקהילתית, על מקומה החברתי, על התרומה שלה לקהילה ולפעילים, על השינויים שהיא הצליחה ליצור, ועל הצורך האמיתי בה, והכל במבט קדימה, על איך היינו רוצים שהיא תראה.

חשוב לנו שהשידור הזה יהיה משותף לכמה שיותר גופים קהילתיים משדרים, עם כתבות שיגיעו מכם, ועם מרואיינים מכל הארץ. כי בעצם המגוון האנושי הזה שיש בערוץ, שמחבר בין בני נוער, גימלאים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים, יוצרים דוקומנטריים, מיעוטים ואוכלוסיות חלשות, זה מהותו של השידור הקהילתי. שמביא את קולו של האחר, של האדם הפשוט מתוך הקהילה.

למעשה השידור יהיה חי (בתאריך 2/11) ומורכב מ:

* כתבות שונות מרחבי הארץ (שיציגו את העשייה שלכם, ושידברו על התרומה והצורך בכם)

* פאנלים עם כל מי ששייך לעניין ויכול לתרום את דעותיו ונסיונו.

אנחנו רוצים להביא את הנושא לדיון אמיתי: איך אנחנו רואים את עצמנו? איך אנו מצפים שיראו אותנו? איך אנחנו משתפים פעולה יחד, ולא כל מקום לעצמו?

בגלל שהזמן שעומד לרשותנו קצר, צריך להתחיל לפעול בהקדם. נשמח אם תרתמו להפקה המשותפת הזו, שלא תדרוש מכם הרבה מאמץ:

* כתבות שתיצרו / שיש לכם במאגר, ויכולות להתחבר לנושא- ותשלחו אלינו באינטרנט

* אנשים שירצו להתראיין אצלנו ולהביע את דעתם.

לפרטים נוספים-

עפרה 0545894158 / 025913131

רכזת טלויזיה קהילתית מעלה אדומים

"אדומדיה"

 

פוסטים נוספים