פסטיבל סרטים קצרים בגליל

לראשונה בתולדות הקולנוע הישראלי יתקיים פסטיבל המוקדש כולו לסרטים קצרים. "פסטיבל הסרטים הקצרים בגליל" ייערך במשך שלושה ימים בין 23 ל-25 במאי בקריית שמונה. הפסטיבל, פרי יוזמה של עיריית קריית שמונה ומכללת תל חי, יארח סרטי קולנוע עלילתי, תיעודי ואנימציה שאורכם החל מדקה ועד שלושים דקות.

הפסטיבל יתקיים מדי שנה בקריית שמונה במטרה לחשוף יצירות קולנועיות ישראליות קצרות שאורכן אינו מאפשר מסגרת קבועה. חוץ מהתחרות המרכזית של הקולנוע הישראלי הקצר, יוקרנו בפסטיבל מיטב הסרטים הקצרים שנעשו לאחרונה בישראל. הסרטים המצטיינים בקטגוריות השונות יזכו בפרסים כספיים. לצד היצירות הישראליות יוקרנו גם מקבצי סרטים קצרים נבחרים מהעולם. בנוסף, אירוע פיצ'ינג במהלכו חמישה כותבי תסריטים שנבחרו מתוך עשרות מגישים יענו לשאלות השופטים ואחד מהם יזכה במענק הפקה של 200,000 ש"ח מטעם קרן רבינוביץ'.

מטרת הפסטיבל, על פי יוזמו יורם הררי (ראש המרכז לתקשורת במכללת תל-חי), היא קיום שיח ודיון אקדמי לקידום ושיווק הסרטים הקצרים, שאינם נחלתם רק של הסטודנטים. המנהל האמנותי של הפסטיבל הוא דני מוג'ה, המנהל את פסטיבל הקולנוע הישראלי באיטליה מזה חמש שנים: "אני מאמין שבעידן המחשב, האינטרנט, הטאבלט והסמארטפונים, לסרט הקצר נכון רנסנס ותהילתו תשוב אליו בדומה למה שהיה בימיו הראשונים של הסרט האילם".

פוסטים נוספים