האגודה מקדמת בכנסת חקיקה בנושא רדיו חינוכי

ידידי התקשורת הקהילתית דעו לכם , פעולה של יו"ר האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית וחבר ההנהלה רחמים מעבי בסיוע מצלמת הטלוויזה הקהילתית של האגודה הצליחה מעל המשוער וכמו שאמרה מפקחת הקולנוע והתקשורת דורית באלין בסיום הדיון בכנסת: "יוחאי הצליח לך כל הכבוד".

זו פעם שניה שהאגודה לתקשורת קהילתית מקדמת הצעת חוק. הפעם הראשונה היתה עם שרת החקלאות , חה"כ אורית נוקד, שהומרה לקבלת תמיכות קבועות במשך השנים.

והשניה היא הפעם לגבי הרדיו החינוכי.  בחודש אוקטובר 2011 פגשתי את יו"ר ועדת החינוך של הכנסת חה"כ אלכס מילר בדיון בועדת הכלכלה של הכנסת וביקשתי ממנו לדון בנושא הסדרת החינוך וההקצבה לרדיו החינוכי, שהוא גוף הפועל בשיתוף בין רשות השידור משרד החינוך ומשרד התקשורת  ומיועד למגמות הלומדות לבגרות ו/או למכללות שמלמדות תקשורת. (סרטון המפגש נמצא בעמוד זה בטור הימני תחת הכותרת "תחנות רדיו חינוכיות").

חה"כ אלכס מילר "הרים את הכפפה" ובגדול, השבוע היה דיון בכנסת ללא חומר רקע בדיון מתבקשים הנציגים לומר את שיש להם מול שאלותיו. כל הדיון צולם עיקריו לפניכם , שודרו באולפן אדומדיה ביום שישי ולהלן באינטרנט.

בנושא הסדרת הפעלתו החינוכית והתקציבית של הרדיו החינוכי השתתפו נציגי משרד החינוך ,רשות השידור, הרשות השניה לרדיו וטלוויזיה , נציגי ביה"ס אשל הנשיא, נציג תלמידי תיכון בן גוריון בפתח תקוה , ונציגי האגודה : רחמים מעבי מנהל מדיה תקשורת פתח תקוה ויו"ר האגודה יוחאי רוטנברג. לפניכם סרטון המתאר את המפגש שתוצאותיו מצביעות על כך שלראשונה במדינת ישראל תוצע הצעת חוק להסדרת השידור ברדיו החינוכי ובו יחסי הגומלין בין כל השותפים בכללם מרכז השלטון המקומי.

כפי שציין יו"ר האגודה "גם אם נקבל שקל אחד יהיה זה שקל אחד יותר ממה שקיבלנו עד היום".

וכך גם בכתבה בגלובס נרחבת בגלובס. לחצו כאן כדי לקרוא את הסיקור בגלובס

יו"ר ועדת החינוך חה"כ אלכס מילר מתכוון עד סוף מושב החורף 25.3.12 להגיש הצעת חוק לנושא הרדיו החינוכי. בעקבות הדיון משרד החינוך הפיץ בקשת מידע מהתחנות החינוכיות , אני דורש מכם בעלי התחנות לכתוב למשרד החינוך כמה עולה להם תחנה ושידור שנתי כי יש להסדיר גם נושא זה בתוך ההסדרה החוקית.

בנוסף להלן דבריו של ניתאי ענבי תלמיד מגמת התקשורת תיכון בן גוריון ומגיש תוכניות ברדיו מדיה פתח תקוה.

אלמוג אמיגה נער מקבוצת מנהיגות נוער של רדיו "קול כגן" התחנה החינוכית של קול ישראל אותה מנהל ידידינו יו"ר האגודה יוחאי רוטנברג, העלו ביום חמישי 13.1.12 את חה"כ מר אלכס מילר, יו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט , לשידור והתרשמו מדבריו כי ככל שהוא מקשיב לבני הנוער בתחנות החינוכיות בארץ הוא בטוח לחלוטין בצורך להסדיר את קיומו באופן חוקי. השתתף בשיחה גם ניתאי ענבי שנטל חלק פעיל בועדת החינוך.

לחצו כאן כדי להאזין להקלטה של השידור באתר icast

פוסטים נוספים