לזכרו: יצחק כץ

יצחק כץ האיש ז"ל (2011-1912)

בימים אלו הלך לעולמו בשיבה טובה (בן 99 וחצי), יצחק כץ, מי שכיהן כראש עיריית רחובות במשך 12 שנים. בשנות ה-80 ועד אמצע שנות ה-90 כיהן כיו"ר האגודה למען הקשיש ברחובות (ע.ל.ה רחובות) .

יצחק כץ ניהל ופיתח אגודה מובילה ,מצליחה ומקצועית מן הטובות בארץ. יצחק הכניס חידושים רבים בתחום עבודת האגודות למען הקשיש בישראל ובמה שנוגע לעניין המשותף לכולנו . יצחק כץ ואשתו ניצה ,שתיבדל לחיים ארוכים, הובילו את השידורים הראשונים בארץ בתחום הטלוויזיה הקהילתית בשנת 1993.

ברחובות הופעלו השידורים הראשונים בשידור ישיר עם תגובות צופים .התוכניות הועברו מאולפן חברת עידן (אחת מהזכייניות הראשונות של הכבלים). ד"ר סימונה נאור, הפסיכיאטרית הידועה מבית חולים קפלן, הנחתה בכישרון רב ופרדי ז'יסקורט מפיק הטלוויזיה הדריך את הקבוצה באותה תקופה. יצחק כץ שימש תקופה קצרה גם כחבר הנהלת האגודה.

קבוצת הטלוויזיה הקהילתית של רחובות היא עד עצם היום הזה קבוצה יוצרת תוססת עם מספר מתנדבים גדול ואיכותי בריכוזן של יונה וקסלר וניצה כץ. יצחק כץ היה איש רחב אופקים ,חכם ,משכיל, בקי במקורות היהדות. אדם עם יכולת קבלת החלטות מעמיקה,מנהיג של ממש. כך נזכור אותו.

רשם: משה יונס

פוסטים נוספים