נוער מהמרכז לתקשורת ומדיה דיגיטלית בתל אביב מתארחים בפרנקפורט

במסגרת ברית הערים התאומות בין פרנקפורט לתל אביב יפו יצאה בשבוע שעבר משלחת של 10 בני נוער מהמרכז לתקשורת ומדיה דיגיטלית לפרנקפורט להשתתף בפרויקט קולנוע יחודי בנושא "קצב העיר" , במסגרתו יצרו המשתתפים יחד עם בני הנוער מפרנקפורט 3 סרטונים קצרים במטרה לגלות את קצב החיים ,את האנשים והמקומות שמאפיינים את העיר . בינואר תגיע המשלחת לתל אביב יפו כדי ולייצר סרטים קצרים ולגלות את קצב החיים בעיר ללא הפסקה  .

לראות את העיר בעיניים של הנוער

אחד המאפיינים היחודיים של הפרויקט שהוא נעשה כולו ע"י בני נוער. משלב הראיון עד לשלב הצילום והעריכה . דרך העשייה הקולנועית נוצרה שפה משותפת לכל המשתתפים ומייד נשברו כל המחסומים , בשלב הראשון המארחים הראו למשלחת מתל אביב יפו איך הם רואים את העיר דרך תרבות הרחוב ,האתרים ההסטורים והנוף האורבני, בשלב השני הוחלט על הרעיון המרכזי של כל סרטון . הצילומים התרחשו ברחבי העיר בליווי של צוות מדריכים מתל אביב וממרכז התקשורת של פרנקפורט .

משלחת בתוך משלחת

המשתתפים שנבחרו לפרויקט הגיעו מבתי ספר ומרכזים קהילתיים שונים ומייצגים את תל אביב יפו כעיר מגוונת ומיוחדת – עירוני ט' ,לב יפו , נתי"ב,  המרכז הערבי יהודי וביכורי העתים. כבר לפני הנסיעה גילו חברי המשלחת חיבור מיוחד שנוצר בשלב ההכנות, האחדות של המשלחת מתל אביב יפו באה לידי ביטוי בחיבור שנוצר עם המארחים ובסרטים המשותפים שיצרו. הרצון להראות את מגוון האנשים והתרבויות בפרנקפורט ובתל אביב יפו היה חשוב והכניס מימד נוסף לפרויקט עבור שתי המשלחות.

http://www.youtube.com/watch?v=dQNeO3p-RFY

במהלך ינואר לאחר סיום הצילומים בתל אביב יפו תערך הקרנה חגיגית בסינמטק תל אביב. הפרויקט בחסות "יוצרים מצויינות בקולנוע" של המחלקה למוסיקה ואמנויות הבמה ומנהל השרותים החברתיים בעיריית תל אביב יפו , משרד המשפטים-האפוטרופוס הכללי. בשיתוף המחלקה לנוער וצעירים  ,המרכז לתקשורת ומדיה דיגיטלית סינמטק תל אביב וביכורי העתים.

פוסטים נוספים