אתר חדש לאקדמיה ללשון העברית

לידיעתכם ובשבילכם, אתר הבית החדש של האקדמיה עלה לאוויר לתקופת הרצה.

האתר החדש הוא נדבך חשוב בתכניות האקדמיה להעמיד מרכז מידע ללשון העברית במרשתת והוא מאפשר לאקדמיה לבסס את הקשר עם ציבור גדול של אוהבי העברית וידידי האקדמיה בארץ ובעולם.

האתר החדש מזמין את הגולשים בו להתוודע אל עבודת האקדמיה למדוריה ולוועדותיה, להתעדכן בנעשה בה, לשאול שאלות ולקבל תשובות בענייני לשון, לעיין באמצעות חיפוש חכם בכל החלטות האקדמיה ולהביע דעה בשאלות שהאקדמיה מעמידה לפני הציבור.

בלְשונית "מן השטח" האקדמיה פונה לציבור בשאלות כגון: איך אתם הוגים מילה מסוימת? איך אתם משתמשים במילה או בביטוי? איזו חלופה עברית עדיפה בעיניכם?

המדור "שאלות ותשובות" מציע מבחר תשובות לשאלות נפוצות וכן סיוע בשאלות לשון ובבחירת שמות. אחת השאלות הראשונות שהגיעו למדור מיד עם עלייתו היא שאלתו של זוג שביקש לדעת איזה כתיב לנקוט בהזמנה לחתונה "טקס" או שמא "טכס" ומה ההבדל בין "נישואים, קידושים" ובין "נישואין, קידושין". מזל טוב.

האקדמיה תלך ותעשיר את תוכני האתר להנאת הגולשים ולתועלתם. בעמוד הבית יש תצוגה מתחלפת של מילים חדשות, מאמרים בענייני לשון, תעודות היסטוריות. האתר יכלול בעתיד גם חנות ספרים מקוונת וספרייה אלקטרונית של פרסומי האקדמיה ועוד.

הצוות המקצועי של האקדמיה ללשון העברית תכנן את האתר והוביל את הקמתו.

פוסטים נוספים