"נוע תנוע" אומנות רחוב בירושלים

musraraבבוקר יום שלישי (13.7.2010) יתעוררו תושבי ירושלים ואנשי רחוב יפו למציאות של מעגלים שהשתלטו על הרחוב. קבוצת נוע תנוע יוצאת למבצע חוני – הטבעת לוגו התפילה 'נוע תנוע' השואלת את פעולתו של חוני המעגל על מנת לקדם את תזוזת הרכבת הקלה, שהעבודות עליה הפכו לפצע ברחוב ובעיר.

לקבוצת נוע תנוע נמאס ממצבו של רחוב יפו המרוקן מכל תוכן תרבותי, מסחרי ואמנותי בתואנה שהרכבת תביא את הישועה.
קבוצת נוע תנוע מורכבת משבעה אמנים: ציון אסולין, גידי בועז, אייל בן דב, יובל בן יהודה, ענת ווגמן, רחל נחשון-דותן וענת זכריה.

כל אחד מהם פעיל בתחומי היצירה השונים ויחד הם מתמקדים בפעולת אמנות בתוך המרחב הציבורי במסגרת "חממת אמנים לאקטיביזם חברתי" של בית הספר מוסררה.
ביום שני 12.7.2010 בשעה 20:00 תשחזר הקבוצה את פעולתו של חוני המעגל בדרכה: בלילה אחד יטביעו חברי הקבוצה ברחבי הרחוב ושוליו, על המדרכות ועל תוואי הרכבת, כמה מאות עיגולי גראפיטי אקולוגיים עם לוגו התפילה: נוע תנוע. באופן הזה כל עובר ושב, במכוון או באופן מקרי, יהפוך להיות אחד ממבקשי חידוש התנועה ברחוב.
הפעולה המשותפת תתחיל בכיכר ספרא בטקס שינחה אייל בן-דב ותחתם בכיכר ציון.
איך נולד רעיון נוע תנוע ?
תסכול, תקוות שתנפצו, פגיעה כלכלית חמורה, שבר באמון וסבל פיזי מאפיינים את מה שמתרחש לאורך תוואי הרכבת הקלה של ירושלים. היומיום של חברי הקבוצה בירושלים, שיחות עם הסוחרים, עם אנשים ברחוב, עם חברת סיטיפס, עם אנשי עיריית ירושלים ובעלי תפקידים במנהלת לב העיר היוו חלק מתחקיר ארוך של הקבוצה. המסקנה היתה ברורה: תוואי הרכבת הקלה הוא הפצע הכי חי של העיר, והוא מביא לסבל גדול אצל אנשים רבים. הקבוצה החליטה לעשות מעשה של מחאה אמנותית כדי להביא לשינוי הנסמך על אמירתו של גליליאו גליליי: "ואף על פי כן, נוע תנוע! ".
זהו שינוי שיתחיל בעוררות של המודעות וימשיך בהחזרת חיוניתו של מרכז העיר כמקום של מפגש תרבות, מסחרי, אנושי, אסתטי ואמנותי. פעולה נוע תנוע תתן הזדמנות לאזרחים והתושבים לבטא את רגשותיהם באמצעות פעולה ממשית של אמנות המתחברת לאנשים

פוסטים נוספים