חדשנות טכנולוגית ועומק תוכני בשבוע המצוינות בירושלים

radioבעקבות הצורך לקיים ראיונות עם תלמידים ומורים בכל רחבי העיר על נושאי מצויינות חינוכית שהיה נושא מוביל ביוזמת ראש העיר ניר ברקת , יזם יוחאי רוטנברג מנהל מרכז תקשורת כגן בירושלים (למען השקיפות – עורך האתר ויו"ר האגודה הוא גם מנהל מרכז התקשורת כגן) הקלטות שיעשו ע"י בני נוער שלא עברו הכשרה עיתונאית או קורס כתבי רדיו. ההקלטות בוצעו ע"י מכשירים טלפון ניידים מדור 2.5 ומעלה והועלו לאתר האינטרנט של תחנת הרדיו www.kagan.org.il הראיונות שנשלחו נערכו ע"י עומר סנש ונארזו לכתבות לשידור בכל יום לאורך השבוע בשעות השידור של מרכז כגן בירושלים ובמקביל שודרו גם באינטרנט.

היוזמה קיבלה את ברכת מנהל מנהלת חינוך ירושלים החדש דני בר גיורא שבעברו ניהל את ביה"ס לאומנויות ובתוכו גם מגמת קולנוע מוצלחת. בשבוע המצויינות החינוכית שהתקיים בתאריכים 9-10.5.10 קיימנו שני ימי שידורי רדיו ישירים מאולפן נייד שבנה עומר סנש בבנייני האומה. השידור הועבר באמצעות האינטרנט לאויר לתדר 106 FM שבו משדרת קול כגן בכל ימות השנה כתחנה החינוכית של קול ישראל. הטכנולוגיה החדישה פותחת את האפשרות לניוד האולפנים לכל מקום בכל רחבי הגלובוס תוך שידור בקו אינטרנט סטנדרטי אל התחנה החינוכית , דבר שיאפשר לכל המשלחות החינוכיות לחו"ל ואנשים בקהילה לטייל או לסייר בעולם ולהעביר שידורים ישירים לתחנות שלהם בתדר 106 FM או כל תדר אחר.

בתוכנית השתתפו ילדים החל מכיתות ד' ועד תיכוניסטים , מבהי"ס אלישר,ביה"ס של רשת  תגבור לימודי יהדות (תל"י) בירושלים והסביבה, מביה"ס התיכון דרור והמסורתי כולם יודעי ואוהבי רדיו.

בנוסף שידרו בוגרות רדיו כגן תלמידות י"ב של ביה"ס דרור בהנחייתה הצמודה המדהימה של רינת ריבק ואגון רכזת תחום עיתונאות ורדיו במרכז כגן , שידור בן שעה אחת ברשת א' של קול ישראל מאולפן סלוני פתוח שנבנה במיוחד במקום הכנס בבניני האומה ובו אירחו את דני בר גיורא ראש מינהל החינוך במנהלת חינוך ירושלים.

כלומר מרכז כגן כיכב עם 2 תחנות בו זמנית באותו מקום. יחד עם זאת מגיעות תודות למכללות: ליפשיץ, בית וגן והאוניברסיטה העברית שויתרו על זמן שידורן בתדר למען מרכז כגן.

את התוכניות של קול כגן ניתן לשמוע גם באינטרנט באתר http://www.kagan.org.il

פוסטים נוספים