הפתעה קהילתית מחו"ל

לפני מספר ימים חוויתי קשר עם ידיד ותיק שלנו.
אני מקבל הודעה במשיבון הפלאפון , ד"ש מרומניה מ………….. מיד תבינו. התחלנו התכתבות און ליין באינטרנט ועוד לפני שנחתה התשובה כבר קיבלתי טלפון מחברינו הותיק…שי אורני, שויתר על תפקידו כחבר מועצה בעיריית אריאל וקיבל תפקיד מעניין, כסגן מנהל הג'וינט ברומניה לענייני פיתוח קהילתי , תפקיד שממש תפור עליו . שי מאמין בשיתוף תושבים בפיתוח התנדבות וקשר בינדורי ובפיתוח הקהילתי בכלל זה שילוב המדיה בתחום.
והנה מכתבו כלשונו וככתבו. שי התחיל תפקידו שם לפני 4 חודשים בלבד.

שבת שלום יוחאי,
אחרי שהתרשמתי מהמבנים והמוסדות היהודיים וכמובן מהקהילה ולאור העובדה שיש לתעד את היהדות המפוארת הזו
כתבתי פרוייקט שנקרא: "בוקרשט היהודית שלי" פנים ומקומות, פרויקט מולטימדיה אינטראקטיבי , בו יכינו חברי הקהילה בביה"ס היהודי, נוער, צעירים, מבוגרים וקשישים, דקה אחת של וידאו לא ערוכה , או 5 תמונות סטילס על בוקרשט היהודית בעיניים שלהם
ערכתי כבר סדנא ראשונה של סיעור מוחות מודרך ועלו כ-60 רעיונות.
אנו במרכז הקהילתי נעזור להפיק ויש לי איש מקצוע בתחום הוידאו לכך ויצרתי קשר גם עם קבוצת צלמים אומנים מקומיים שיעזרו להגשים את הרעיונות בהתנדבות. הפרויקט בשיתוף בית הספר היהודי כאן, אלעל, השגרירות הישראלית, פניתי גם לקרן הקיימת ולאתי איסלר בהתאגדות (המרכזים הקהילתיים בארץ. י.ר.)
בסיום הפרויקט באוקטובר, נערוך את טקס האוסקר היהודי ובו נבחר את העבודות המרגשות והמקוריות. הזוכים יצאו לישראל לשבוע ושם יתעדו משימות צילום שונות: ירושלים, תל אביב, קיבוץ, אל על וכדומה. כשיחזרו לרומניה נקרין את הסרטים שלהם לקהילה באירועים שונים.
כל העבודות שיתאימו יוקרנו בטיסות אלעל שמגיעות לרומניה. אל על כבר תרמו 2 כרטיסי טיסה לארץ. אנו זקוקים לעוד 2 כרטיסים וכן לאירוח מלא. אשמח על שיתוף פעולה תכני ואחר.
להתראות,
שי אורני
"שליח האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית בתפוצות"
חתימתו המקורית של שי אורני , כפי שציין במכתבו ובהסכמתו על הפרסום של המכתב באתר של האגודה.

תוך כדי ששי אורני ועבדכם הנאמן חושבים יצירתית (לא בפעם הראשונה) בשיחה הטלפונית משם לכאן, כבר התחלנו לרקום תוכניות אירוח שם וכאן של קבוצות של מתנדבי הטלוויזיה הקהילתית על נושאים של סיפורים אישיים , סיפורי מקום, יהדות אחרי השואה ועוד.

אני מניח שתשתמעו על כך בקרוב. הרשו לי לאחל לשי אורני הצלחה בתפקידו החדש , הוא יכנס לאתר ויקרא בעברית את התוכניות והמאמרים.

שבוע טוב
יוחאי רוטנברג -יו"ר (משותף ) האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית.

פוסטים נוספים